• info@balkonsistemleri.com
  • Ferhatpaşa mahallesi, Ataşehir Ferhat Paşa, Aytaşı Sokağı 20/2 34858 Ataşehir/İstanbul
 Isı Camlı Balkon Sistemleri

Isı Camlı Balkon Sistemleri

Isı camlı cam balkon sistemleri ısı cam özelliğinin sahip olan camlar kullanılarak yapılmış olan sistemlerdir. Diğer camlara göre çok daha fazla özelliği bünyesinde barındırır. Çünkü ısı camlı cam balkon sistemlerinde amaç ısı tasarrufudur ve yazın balkonların serin kalması, kışın da sıcak tutması özelliğine sahiptir. Isı camlı cam balkon sistemlerinin üretiminde kullanılan bağlantı noktaları profiller ve birleşme kısımları tamamen ısı yalıtımına en üst seviyeye çıkaracak şekilde tasarlanmıştır. Günümüzde birçok firma ısı cam üretiyor ve farklı ihtiyaçlara göre farklı cam çeşitleri kullanılıyor. Balkonlar için ideal ısı cam kalınlığı 12 ile 14 milimetre olarak belirlenmiştir. Bu kalınlığa sahip olan ısı camların kullanılmış olduğu cam balkonlarda ilgili olarak herhangi bir ısı kaybı meydana gelmez. 

Isı Camlı Katlanır Cam Balkon Sistemleri 

Isı camlı cam balkon  sistemleri son yıllarda ısı tasarrufu sağlaması nedeni ile adında sıkça söz ettiriyor ve birçok alanda tercih ediliyor. Cam balkon sistemleri ve ısı camlı cam balkon sistemleri prensip olarak birbirinin aynıdır. Ancak ikisi arasındaki fark kullanılan malzemenin yalıtım özelliğinin farkıdır. Isı camlı cam balkon sistemleri adından da anlaşılabileceği gibi camlar ısı cam özelliğine sahiptir.  Standart cam balkon sistemleri ile ısı camlı cam balkon sistemleri arasındaki fark ise ısı tasarrufudur. Bu ısı tasarrufu önemli ölçüde hissedilir. 

Isı Camlı Cam Balkon Sistemleri Fiyatları

Isı camlı cam balkon sisteme yaptırmak isteyen kişiler bu cam balkonları fiyatlarının ne kadar olacağı ile ilgili araştırmalar yapıyorlar. Isı camlı cam balkon sistemlerinde fiyatlar metrekare bazında hesaplanır. Normal standart cam balkonlara göre ısı camlı cam balkon sistemlerinin fiyatları biraz daha yüksektir. Ancak bu sistemler uzun vadede büyük ölçüde tasarruf sağlar. Isıcamlı cam balkon sistemlerinin kullanılmış olduğu balkonlar yazın güneş ışınlarından korunarak serin. Kış aylarında ise soğuğu içeriye geçirmez. Böylece önemli ölçüde ısı tasarrufu sağlanır. Isı camlı cam balkon sistemlerine kullanarak evlerinizde ısı tasarrufu yapabilirsiniz. Bununla birlikte fonksiyonel ve estetik bir görünüm sunan bir balkona sahip olabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.