• info@balkonsistemleri.com
  • Ferhatpaşa mahallesi, Ataşehir Ferhat Paşa, Aytaşı Sokağı 20/2 34858 Ataşehir/İstanbul
 Pergola Tente Sistemleri

Pergola Tente Sistemleri

Pergola kelimesi Latince pergule kelimesinden türemiş bir sözcüktür. Bu kelime anlam olarak ise gölgelik demektir. Pergola tente ise açık alanların çatı şeklinde kapatılıp gölge mekânlar yaratmak için yapılan tente modelidir. Pergola tente modelleri uygun fiyatlı olması nedeni ile birçok farklı alanda tercih ediliyor. Bununla birlikte kaliteli yüksek ve dış hava koşullarına karşı son derece dayanıklı olması da pergola tentenin tercih edilme nedenleri arasında yer alıyor. Pergola tente modelleri havuz başı, cafe, veranda, balkon ve çatısı olmayan daha birçok farklı alanda kullanılıyor. Pergola tente boyutları kullanılacak alanın büyüklüğüne göre değişiyor ve bununla birlikte malzeme kalitesi değişkenlik gösteriyor. Pergola tente sistemleri özel üretim olarak da tasarlanabiliyor. 

Pergola Tente Özellikleri

Pergola tente sistemleri ahşap ya da alüminyum malzeme türevleri kullanılarak imal edilir. Ahşap pergola modelleri kullanılmış olduğu alanlarda otantik ve şık bir atmosfer yaratır. Bununla birlikte dekoratif bir görünüme sahip olan bu sistemler ahşap boyaları kullanılarak istenilen renge boyanabilir. Böylece bulunduğu ortamın dekorasyonu ile mükemmel bir bütünlük sağlar. Ahşap pergola sistemlerinde kullanılacak olan ağacın kalitesi son derece önemlidir. Kaliteli bir ağaç kullanılarak yapılan bu sistemlerin 50 yıl gibi uzun yıllar kullanım imkânı vardır. 

Pergola Tente Fiyatları

Pergola tente evlerde iş yerlerinde ve diğer birçok farklı alanda tercih edilen oldukça kullanışlı ve dekoratif sistemler olarak karşımıza çıkıyor. Bu sistemleri yaşam alanlarına uygulatmak isteyen kişilerin merak ettikleri konulardan birisi de pergola tentenin fiyatlarıdır. Pergola tente fiyatları kullanılan malzemeye, ebatlara ve sistem özelliğine bağlı olarak farklılık gösterir. Özellikle kullanılan ağacın kalitesi fiyatı etkileyen en önemli unsurlar arasında yer alır.

Bununla birlikte tentede kullanılacak kumaşın kalitesi de fiyatı etkileyen en önemli faktördür. Kaliteli malzeme kullanılarak yapılmış olan pergola tente sistemleri uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanım imkânı sunar. Bu sistemin yapım işi ustalık ister ve bu nedenle de uzman bir firmaya yaptırmak büyük önem taşır. Bu sistemleri istediğiniz alana yaptırarak konforlu ve kullanışlı alanlar elde edebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.