Cephe Sistemleri Teknik Özellikler

Daha canlı, daha geniş, daha aydınlık…


Yapıların ilk görülen yüzeyleri dış cephelerdir. Yapıların dış cepheleri klasik uygulamalar ile kapatılabileceği gibi özel profiller, aliminyum ve cam kullanılarak da kapatılabilmektedir. Yapıların daha estetik ve albenili olması için modern mimaride dış cephe sistemleri geliştirilmiştir.

Dış cephe sistemleri nelerdir? Yapıların dışlarına profiller ile cephe üzerine asılan paneller, yardımcı elemanlar ve camlardan oluşan imalat bütününe dış cephe sistemleri denilmektedir. Dış Cephe Sistemlerinde çok farklı uygulamalar yapılmaktadır. Cephe malzemeleri ve yapıya montaj şekilleri cephe sistemlerini farklılaştırmaktadır.

İkincil cephe uygulamalarından en çok yapılan alüminyum giydirme cephelerdir. Alüminyum dışında bakır, çinko, pirinç, korten, paslanmaz, bronz gibi materyaller kullanılarak kaliteli dış cephe sistemleri yapılabilmektedir. Tasarım ve uygulama kalitesi ile dış cepheler bina ve firma saygınlığını arttırabilmekte ve bina ömrünü uzatabilmektedir.

Gün Işığı

Camların geniş açılımı gün ışığının içeri girmesine olanak vererek, doğal aydınlanma ile enerji tasarrufu sağlar.

Kolay Kontrol

Sistemler uzaktan kumanda ile teker teker veya eş zamanlı olarak kontrol edilebilir.

Limitsiz Görüş Alanı

Estetiği ve görüş alanını minimum oranda etkileyen cam profilleri, kullanıcıların görüş alanını bozmaz ve dış ortam ile mükemmel bir bütünlük sağlar.

Sessiz Çalışma

Motor modülünü kaplayan ses izolasyonu sayesinde, sistemin çalışması sırasında oluşan sesin dışarıya çıkması engellenir.

Yer Kazanımı

Sistem üzerinde camlar dikey hareket ettiği için sistemlerin önüne istenilen mobilya konabilir. Bu özellik işletmelere büyük avantaj sağlar.

Akıllı Uygulama

Sistem modeme bağlanabilecek ilave bir parçayla tablet ve akıllı telefon uygulaması sayesinde akıllı ev sistemleri ile bütünleşebilir.

Kompozit Kaplama GENEL Özellikler

Pergole Tente İki alüminyum levha arasına yerleştirilmiş polietilen tabakadan oluşan alüminyum kompozit paneller, günümüzde bina cephe giydirme sistemlerinden, reklam, tanıtım ve dekoratif amaçlı uygulamalara dek geniş bir yelpazede kullanım alanı bulmakta ve gün geçtikçe giderek artan bir eğilimle yaygınlaşmaya devam etmiştir.

Alüminyum Kompozit Paneller ileri teknoloji ile üretilmiş olup, modern mimaride rahatlıkla kullanılan ve sıklıkla tercih edilen bir yapı elemanıdır.

Her türlü bina ve konstrüksiyonda yeni bir görünüm ve modern çizgiler üretilmesine yardımcı olur. Binaların iç ve dış yüzeylerinde kullanılabilirliği alüminyum kompozit panelleri tercih edilen bir yapı malzemesi haline getirmiştir.

Pergole Tente Silikon cephe cephe, projesindeki görünüşe uygun olarak kuru sistem strüktürel silikon sistem olacaktır. Camlar giydirme cephe taşıyıcı profillerine alüminyum kaset sistemli bağlantı olacaktır. Belirtilen açıklıklarda ve her kat döşeme betonuna detaylarda belirtildiği gibi ayar imkanı veren alüminyum veya galvanizli çelikten mamul ankrajlarla binaya bağlanmış, ek yerlerinde dilatasyonu sağlamış taşıyıcı düşey elemanlar ile bunlar arasında belirtilen yüksekliklerde ısıcam veya sandviç panel takabilmek ve bunları taşımak üzere, düşey taşıyıcı elemanlara özel bağlantı elemanları ile bağlanan yatay kayıtlardan oluşur.

Ayrıca binanın yapısı, binanın bulunduğu coğrafi bölge ve iklim şartlarına göre bu panellerde kullanılan profil tipleri değiştirilerek (ısı bariyerli ve çok odacıklı profiller kullanılarak) sisteme ısı yalıtım özelliği kazandırılabilir.

Pergole Tente Spider cephe Sistemlerinin Diğer cephe sistemlerinden farkı, alt Taşıyıcı sistemin alüminyum profillerle Değil, onlarin Yerine cam veya paslanmaz elemanlardan oluşmasıdır.

Spider cephe sistemi ; saydamlığın önemli Diğer Olduğu projelerde, farklı dizayn edilmiş taşıyıcı Sistemler kullanılarak çarpıcı mimari tasarımların yaratılmasında kullanılan spider cephe sistemleri ,çerçevesiz cam cephe Bir tekniğidir.

Bu Spider cephe sisteminde camlar lamine tek cam veya lamine çift cam Olarak kullanılabilmektedir.